Damskie torebki skórzane
5 grudnia, 2019
Zabawki dla dzieci
Samochodziki na sterowanie – Trafione prezenty dla naszych pociech
2 stycznia, 2020

Jedni ją kochają, inni nienawidzą. Bez dwóch zdań dieta dr Ewy Dąbrowskiej spośród wszystkich stworzonych jadłospisów wzbudza w tym momencie w Polsce największe kontrowersje. Chwalą ją osoby, które przez nią przeszły i dzięki niej zrzuciły zbędne kilogramy lub poprawiły swoje zdrowie. Krytykują z kolei te, które nie wierzą w magiczną moc owoców i warzyw lub po diecie nabawiły się efektu jojo. Kto w tym sporze ma więc rację? Aby dojść do jakichś wniosków, na początku wypadałoby przyjrzeć się dokładniej tej kontrowersyjnej diecie.
Dieta oczyszczająca dr Dąbrowskiej – z czym się wiąże i na czym polega?
Za jej stworzenie odpowiada dr Ewa Dąbrowska. A kim ona jest? To wykształcony lekarz, który wyspecjalizował się w leczeniu chorób wewnętrznych. Od lat tworzy ona restrykcyjne jadłospisy lecznicze, które mają za zadanie oczyszczać organizm z toksyn i usuwać z niego niepotrzebne substancje. Mimo ich tych diet wyszło spod jej rąk całkiem sporo, to właśnie dieta oczyszczająca dr Dąbrowskiej zyskała zdecydowanie największą popularność. Jednym z jej elementów jest całkowity lub częściowy post. Według dr Dąbrowskiej by organizm mógł się leczyć, musi najpierw przestać zajmować się trawieniem.

Dieta nie powstała jednak z widzimisię lekarki. Stworzono ją na podstawie licznych i wielokrotnie powtarzanych badań naukowych, dlatego nie jest to żaden wymysł czy przypuszczenie. Udało się bowiem potwierdzić, że w leczeniu wybranych chorób autonomicznych może się ona znakomicie sprawdzać. Organizm, do którego przestaje się wrzucać olbrzymie ilości jedzenia, zaczyna skupiać się na innych aspektach i sam rozpoczyna procesy oczyszczania. Nikt nie musi mu w tym pomagać. Czasami więc wystarczy przestać jeść na trochę dłużej lub bazować na prostych i naturalnych pokarmach, aby szybko poczuć się lepiej.
Dieta pudełkowa dr Dąbrowskiej, wygoda i oszczędność czasu
Jedna wada diety dr Dąbrowskiej sprawia jednak, że niektórzy, choć chcieliby z niej skorzystać, nie mogą tego zrobić. Nie mają bowiem czasu na codzienne kupowanie olbrzymiej ilości warzyw i owoców i przygotowywanie z nich rozmaitych dań i przekąsek. Z pomocą przychodzi wtedy na szczęście dieta pudełkowa dr Dąbrowskiej. Można ją sobie zamówić, by otrzymywać gotowe posiłki prosto do domu.
Zdecydowanie najlepszą ofertę znajdziesz na https://proszezdrowie.pl/