Rośliny doniczkowe
Jak ożywić wnętrze? – Kwiaty doniczkowe
24 lutego, 2020
Materiały reklamowe
Materiały reklamowe, a wszelkie gadżety.
1 marca, 2020

Zanim opiszemy na czym polega dieta wegańska na samym początku powinniśmy zdać sobie sprawę z tego jakie w ogóle są diety bezmięsne. Zacznijmy od początku.

 

Dieta wegetariańska to dieta bezmięsna jak zostało wspomniane wcześniej, która opiera się na nie jedzeniu mięsa. To jest punkt wspólny wszystkich diet. I tak wyróżniamy dietę: wegetariańską, wegańską, wegetariańską czy owocową. Tak naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Omówmy pokrótce każdą z wcześniej wymienionych diet.

Wegańska dieta bezglutenowa od podstaw

Dieta wegetariańska jest najmniej restrykcyjna ze wszystkich diet bezmięsnych. Owszem polega na niejedzeniu mięsa, ale z drugiej strony dopuszcza jedzenie produktów odzwierzęcych, a nawet ryb w niektórych jej odmianach. Z kolei wegańska to jedzenie samych warzyw i owoców oraz nasion czy kiełków. Dieta wegańska bezglutenowa cechuje się tym, aby produkty, które są spożywane podczas jej stosowania powinny być jak najlepszej jakości. Dieta witariańska to dieta surowa, która opiera się na jedzeniu w większość surowizny. Zgodnie z jej wytycznymi człowiekowi do życia jest potrzebny przede wszystkim surowy, nieprzetworzony w żaden inny sposób pokarm pod postacią warzyw i owoców. 

Na czym polega dieta ketogeniczna wegańska?

Z drugiej strony obraz ten nieco się kłóci z badaniami naukowymi, które twierdzą, iż spożywanie jedzenia gotowanego jest wskazane, zwłaszcza przy takim warzywie jak marchewka – dzięki obróbce termicznej jest łatwiej przyswajalna. Na samym końcu została dieta owocowa. Ma tyle zwolenników co przeciwników. Może jest to wegańska dieta bezglutenowa, ale z drugiej strony nie mamy pewności czy jest w stanie dostarczyć wszystkich niezbędnych składników podczas jej spożywania, zwłaszcza mowa tutaj o owocach, w których znajduje się cukier prosty, a więc glukoza.

 

Którą z diet wybrać dla siebie? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od nas samych. Co my tak naprawdę lubimy i po której z diet będziemy się czuli dobrze. Człowiek, człowiekowi nierówny. Każdy ma inne wymagania żywnościowe a więc dla przykładu dieta ketogeniczna wegańska może nie być właściwa dla Ciebie. Najlepiej eksperymentować przy jej wyborze i obserwować swoje ciało – samopoczucie. Słuchajmy co ono ma nam do powiedzenia. Rzadko kiedy zwracamy uwagę na jego sygnały.