Hala stalowa
Solidne podstawy – fundamenty hali stalowej
7 lutego, 2020
Dieta wegańska bezglutenowa w praktyce
27 lutego, 2020
Rośliny doniczkowe

Każde wnętrze, aby zyskać niepowtarzalny klimat potrzebuje dobrze dobranych dodatków. Poduszki, koce, świece, lampy i lustra – to wszystko sprawia, że wnętrza nabierają charakteru. Do takich dodatków, które natychmiast odmienia nasze mieszkanie czy dom są bez wątpienia kwiaty doniczkowe. Dobrze dobrane rośliny doniczkowe ożywią niemal każde wnętrze i sprawią, że przebywanie w nich stanie się przyjemniejsze.

Rośliny doniczkowe, idealne do każdego wnętrza

Pamiętajmy, że kwiaty domowe zielone świetnie prezentują się w minimalistycznych, loftowych wnętrzach. Wybierając rośliny do wnętrz warto zwrócić uwagę na to w jakich warunkach będą one rosły najlepiej. Jeśli nasze mieszkanie nie jest dobrze nasłonecznione nie wybierajmy rośli, które do życia potrzebują dużo słońca. Natomiast w bardzo słonecznych mieszkaniach nie sprawdzą się rośliny, które preferują życie w cieniu bądź półcieniu. Jeśli nie wiemy, czy wybrana przez nas roślina nadaje się do naszych wnętrz zapytajmy o to sprzedawcy lub do szukajmy informacji o niej w internecie. 

Kwiaty domowe zielone, które wybrać?

Dla osób, które lubią zajmować się roślinami polecamy rośliny nieco bardziej wymagające, takie które potrzebują regularnego podlewania, przycinania, przesadzania, nawożenia. Osoby, które zdecydowanie nie mają „ręki do kwiatów” powinny zdecydować się na coś mniej wymagającego, na przykład sukulenty. To rośliny, które doskonale radzą sobie przy minimalnej nawet opiece człowieka. Dla takich osób doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się również lasy w słoiku – małe, zamknięte ekosystemy, które nie potrzebują niemal wcale naszej opieki i atencji. Świetnie wyglądają, doskonale pasują do minimalistycznych, loftowych czy industrialnych wnętrz. Może kupić je gotowe lub zrobić samemu. Wystarczy odrobina pracy, a efekt pozytywnie zaskoczy nas i naszych gości. Takie lasy w słoiku z powodzeniem mogą zdobić nawet bardzo zacienione miejsca, jak łazienka czy przedpokój. Oczywiście trzeba pamiętać, że stawiając je w takich pomieszczeniach warto wybrać do nich odpowiednie rośliny. 

Zielony akcent w domu lub w mieszkaniu ma niezwykły efekt uspokajający warto więc zadbać o to by w naszym otoczeniu takich roślin znalazło się jak najwięcej. Nie tylko ożywią wnętrze, ale sprawią, że będzie nam się w takich wnętrzach odpoczywać.