Akcesoria narciarskie i zimowe
26 czerwca, 2019
ekskluizywna galanteria skórzana
Ekskluzywna galanteria skórzana – wybierz jakość
7 sierpnia, 2019

Prasy krawędziowe to maszyny, które zostały stworzone z myślą o szybkiej i spranej obróbce metalu. Metal to bowiem materiał, który jest
najczęściej wykorzystywany we współczesnym przemyśle. Skąd taka popularność tych maszyn? Jak je stosować i co warto o nich wiedzieć? Zapraszam poniżej.

1. Prasa krawędziowa CNC
Prasa krawędziowa CNC należy do sprzętu wyjątkowo drogiego, dlatego też należy w prawidłowy sposób zadbać o ich odpowiednie i bezawaryjne funkcjonowanie. Jak to zrobić? Powinna obsługiwać je osoba, która wcześniej dokładnie zapozna się z oprogramowaniem, które steruje tą maszyną podczas obróbki metalu.

2. Rodzaje pras
Na rynku, producenci prześcigali się z tworzeniem pras o rożnych funkcjach i właściwościach. Dlatego też spośród istniejących na rynku można wymienić następujące prasy: prasy hydrauliczne, prasy elektryczne, prasy pneumatyczne oraz prasy mechaniczne. Przed wybraniem konkretnego modelu, warto przeanalizować takie aspekty jak np. częstotliwość jego uruchamiania, powierzchnie na jaką ma zostać zastosowany czy ilość godzin, którą ma przepracować dziennie lub tygodniowo.

3. Z czego składa się prasa krawędziowa?
Prasa krawędziowa składa się ze stempla i matrycy. Całość obsługiwana jest przez specjalistyczne oprogramowanie, które wymaga jednak od jej właściciela wiedzy i doświadczenia, jak nią się obsługiwać.
Te wszystkie elementy są niezastąpione w tworzeniu odpowiedniego kształtu blachy, która pod wpływem maszyny się zgina.

Czy warto zainwestować w profesjonalny sprzęt w firmie? Zdecydowanie tak. To nie tylko wygoda i komfort pracy, ale to również jakość i szybkość w tworzeniu rożnych niezbędnych elementów z blachy. Warto jednak dodać, iż zakup nowego sprzętu to dość kosztowny wydatek. Nowe prasy krawędziowe to koszt rzędu od około 24 000,00 zł do nawet 40 000,00 zł (w zależności od producenta, gabarytów, właściwości). W małych firmach, warto jednak na początek zainwestować w używany sprzęt, który równie dobrze się sprawdzi jak nowy. Należy jednak dodać, iż nowsze maszyny są bezpieczniejsze od modeli sprzed kilku lat.

Więcej dowiesz się na: https://www.bi-top.pl/maszyny-obrobka-metalu/cty/prasa-krawedziowa-cnc